Haberler
Hava Durumu
Site Haritası

Yıllar Sonra

Yıllar Sonra

Ahmet Şanlıurfada, 12 çocuklu yoksul bir ailenin 9.çocuğuydu ve okul Harçlığını çıkarmak  için kapı kapı dolaşarak eşyalar satıyordu.Diğer kardeşleri okul okuyamamış,Hayat kavgasına erken başlamıştı.Ahmet Evlerin kapılarını çalarak ürünlerini satmaya çalışıyordu.Ahmet'in kapı kapı dolaştığı günlerden bir gün, hiçbir şey satamamıştı ve karnı da çok açtı. Evden çok uzak bir yerdeydi ve yemek yemesi gerekiyordu.

Bundan sonra çalacağı ilk kapıdan yiyecek birşeyler istemeye karar verdi. Kapıyı açan sevimli genç bayanı görünce utandı.Yiyecek bir şeyler yerine "Affedersiniz, bir bardak su rica edebilir miyim?" diyebildi yalnızca.Genç bayan, çocuğun aç olabileceğini düşünerek kocaman bir bardak süt ve kek getirdi ona. Çocuk, kek ve sütü yavaş yavaş içine sindirerek yiyip içtikten sonra "Çok teşekkür ederim, borcum ne kadar?" diye sordu genç bayana.Genç bayan, "Borcunuz yok" diyerek, yüzünde sıcak bir gülümsemeyle devam etti; "Annem, ve babam ihtiyacı olana yardım etmeyi ve karşılığında bir şey beklememizi,iyilik yapanın iyilik bulacağını öğretti bize" dedi. Çocuk "O halde çok teşekkürler, hakkınızı helal edin ,yürekten teşekkür ederim size" dedi.Ahmet, evin önünden ayrıldığı zaman kendisini yalnızca bedensel olarak değil, ruhsal olarak da güçlü hissediyordu.

Yıllar sonra genç bayan çok ender rastlanan bir hastalığa yakalanmıştı.Yöredeki doktorlar çaresiz kalınca, hastalığı ile ilgili araştırmalar yapılması için onu Özel bir  Hastaneye gönderdiler.Fakat hasta kadının ne ssk'sı nede Yeşil Kartı vardı. Dr. Ahmet Bey konsültasyon yapması için çağrıldığı hastanın hangi Şehirden geldiğini duyunca heyecanlandı. Artık genç olmasa da yıllar önce kendisine sevgiyle yaklaşan bayanı ilk gördüğü anda tanımıştı ve onun yaşamını kurtarmak için elinden geleni yaptı. Uzun süren tedaviden sonra bayan sağlığına kavuştu.

Dr. Ahmet Bey, denetlemesi için önüne getirilen faturaya şöyle bir baktı ve üstüne birşeyler yazarak zarfın içine koydu ve hasta bayanın odasına gönderdi.Kadın elleri titreyerek aldı zarfı eline. Açmaya korkuyordu... Hastane faturasını asla ödeyemeyeceğini ve geri kalan yaşamı boyunca bu faturayı ödemek için çalışacağını biliyordu.Sonunda zarfı açtı ve faturaya iliştirilmiş bir not dikkatini çekti.Kadın Kağıdı okudu ve çok duygulandı.Her ne kadar yıllar geçse de yapılan iyiliklerin asla unutulmayacağını bir kez daha anladı. Kâğıtta şunlar yazılıydı:

"Hastane giderlerinin tamamı bir bardak süt ve birazcık kek karşılığı ödenmiştir."

İller Arası Mesafe

 

 



2020 Yılı Gerçek Mesafelerdir (KGM) Kara Yolları Genel Müdürlüğünden  Alınmıştır

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310
Takvim