Haberler
Hava Durumu
Site Haritası

Rehber Taban Ücretleri

Taban Ücretler

 Dikkat: Bu rakamlar “net” olup, vergi mükellefi olduğunuz takdirde fatura keserken üzerine % 18 KDV eklemeniz gerekmektedir.
* Bu yevmiyeler tabandır. Her acente bu yevmiyeleri net olarak ödemek zorunda olduğu gibi rehber meslektaşların da bu yevmiyelerin altında tur almaması zorunludur.

‎2012 YILI I. ALTI AYLIK REHBER TABAN ÜCRETLERİ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI – TÜRSAB – MESLEK KURULUŞLARININ ORTAK OLARAK BELİRLEDİĞİ REHBER TABAN ÜCRETLERİ AÇIKLANDI.

HİZMET GRUBU TESPİT EDİLEN TABAN ÜCRET
...
Doğu Anadolu Turu : 350.00 TL
Batı Anadolu Turu : 300.00 TL
Şehir Turu Tam Gün : 250.00 TL
Şehir Turu Yarım Gün : 150.00 TL
Gece Turu : 125.00 TL
Transfer : 120.00 TL

 

*  Rehber olarak acentelerle belirlenmiş tur yevmiyelerinin altında çalışmamak kısa vadede size para kaybettiriyor gibi gözükse de uzun vadede hem size hem de diğer meslektaşlarınıza saygınlık ve daha çok para kazandıracaktır. Unutmayın ki, bir acentenin bir grubu rehbersiz tura göndermesi yasal olarak mümkün değildir.

*  Herhangi bir acenteden iş alırken, günlük yevmiyeyi (her ne kadar TUREB ve TURSAB’ın teklifleri ve Turizm Bakanlığı’nın onayı ile belirlenmiş ise de yine de karşılıklı olarak teyit etmekte yarar var) tur programını, gezilecek müze ve ören yerlerinin tam listesini net olarak konuşmak ve bir mutabakata varmak zorundasınız.

*  Belirlenmiş yevmiye ile çalışan rehberlerin sayısı arttıkça ve bu arkadaşlar acenteler nezdinde prensip sahibi profesyoneller olarak kendilerini kabul ettirip, yevmiyelerin pazarlık konusu yapılamayacak bir husus olduğu anlaşıldıkça, acenteler de tur maliyetlerini hesaplarken rehberlik yevmiyelerini daha ciddi olarak değerlendireceklerdir. Bunun tek çözümü otokontrol ve mesleki dayanışmadır.

İller Arası Mesafe

 

 2020 Yılı Gerçek Mesafelerdir (KGM) Kara Yolları Genel Müdürlüğünden  Alınmıştır

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84826.8757
Euro7.76347.7945
Takvim